Lekce

 

CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ

Cvičení je vhodné pro maminky, které mají ukončený první trimestr těhotenství a mají od lékaře dovoleno v průběhu těhotenství cvičit. Nejedná se však o otevřenou lekci. Na cvičení je třeba se předem nahlásit (mailem, do zprávy, telefonem) a v případě, že bude volné místo, ráda se s Vámi uvidím pravidelně v tento den a čas. Preferuji cvičení s menším množstvím maminek v uzavřeném kruhu. Mám k těhotenství velký respekt, a proto jsem se rozhodla, že dám přednost uzavřené lekci, kde maminky lépe poznám, poznám jejich tělo, průběh jejich těhotenství a budu moci cvičení lépe přizpůsobit jejich stavu. Což v případě, že by na každou lekci přišla jiná maminka, by nebylo možné.
S sebou si přineste ručník, pití a pohodlné oblečení. Boty nepotřebujete. Na první lekci s sebou vemte i potvrzení od svého lékaře, že můžete v průběhu těhotenství cvičit, případně zda máte nějaká omezení. Lekce probíhá bez přítomnosti dětí.

 

CVIČENÍ PO PORODU

Lekce zaměřené na nápravu diastázy (rozestup bříšních svalů) a inkontinence či jiné problémy spojené s pánevním dnem. Jako první krok proběhne diagnostika každé klientky, vyplnění dotazníku a následně domluva na dalším postupu. Zaměříme se na držení těla, správné dýchání a nevhodné každodenní stereotypy jako například zvedání se z lehu přes záda apod. Následně se už učíme cviky cílené na posílení středu těla. Výsledkem tohoto cvičení je postupné zatažení diastázy, ústup až úplné vymizení inkontinence a úleva od bolesti zad. Jako bonus si můžete odnést vymizení migrény, zánětů močových cest či gynekologických zánětů, hemeroidů, úpravu zažívání, bolestivosti u menstruace a mimo jiné i úbytek centimetrů v pase, který potěší určitě každou ženu. Cvičení je velice účinné jako podpora otěhotnění a hladký průběh těhotenství i porodu. Cvičení je klidné a je náročné především na soustředění a správné provedení. Nejde o kvantitu, ale dbáme na kvalitu provedení u každého cviku.
S sebou na lekci potřebujete pouze pohodlné oblečení (vhodné je přiléhavější oblečení), pití a ručník.

 

KURZY CVIČENÍ PO PORODU

Kurzy vypisuji každé 3- 4měsíce. Kurz trvá 10 týdnů a cvičí se 1x týdně 60 minut. S sebou potřebujete pouze ručník, pohodlné oblečení, případně pití. Cvičíme bez bot, bosky nebo v ponožkách. Lekce probíhá bez přítomnosti dětí. Každou lekci se učíme nové cviky. Lekce mají svou posloupnost. Po 10 lekcích znáte důkladně cviky nejen na diastázu a pánevní dno, ale i jak si například ulevit od bolestí zad.
Kurzy jsou rozdělené dle obtížnosti: Základní kurz a Pokročilý kurz. Do pokročilého kurzu se nelze přihlásit bez absolvování Základního.

 

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

Individuální lekce je vhodná především pro ty, kteří vyžadují osobní přístup a očekávají rychlé výsledky. Lekce začíná diagnostikou a dále se soustředíme na konkrétní problém, který chce daná klientka odstranit. Tempo učení nových cviků jí přizpůsobím na míru, stejně tak počet tréninků.
Vše je o vzájemné komunikaci a domluvě.
Pracujeme především na hlubokém stabilizačním systému a to jak bez pomůcek, tak i za použití masážních ježků, balančních podložek, stoliček, gymnastického míče, overballu a dalších.
S sebou potřebujete pouze ručník, pohodlné oblečení, případně pití. Cvičíme bez bot, bosky nebo v ponožkách.

 

KURZY A SKUPINOVÉ LEKCE

Termíny kurzů vypisuji každé 3 měsíce.
Kurz trvá 10 týdnů a cvičí se 1x týdně 60 minut. S sebou potřebujete pouze ručník, pohodlné oblečení, případně pití. Cvičíme bez bot, bosky nebo v ponožkách.
Každou lekci se učíme nové cviky. Lekce mají svou posloupnost. Po 10 lekcích znáte důkladně cviky nejen na diastázu a pánevní dno, ale i jak si například ulevit od bolestí zad.
Každá klientka obdrží domů skripta a podrobný popis cviků, aby byla schopná nadále cvičit doma i sama.

Kurzy jsou rozdělené dle obtížnosti: Základní kurz a Pokročilý kurz
Do pokročilého kurzu se nelze přihlásit bez absolvování Základního.

 

SKUPINOVÉ LEKCE

Skupinové lekce najdete vypsané v rezervačním systému. Pod mým vedením jsou tam nyní v nabídce lekce Core, zaměřené na střed těla. Více informací najdete v systému po rozkliknutí dané lekce.

 

SEMINÁŘE

Semináře jsou vypisované příležitostně. Probíhají vždy o víkendu dopoledne a trvají 3-3,5 hodiny. Náplní semináře je teoretická část, kde probereme, co je diastáza a co způsobuje, co znamená „střecha nebo vetřelec“ na břiše a jaké souvislosti s diastázou nebo inkontinencí můžou mít bolesti zad.
Poté přejdeme už k vysvětlení a ukázce správných stereotypů (držení těla, dech a další) a naučíme se základní cviky, které nadále můžete cvičit sami doma.
Seminář pro pokročilé začíná opakováním cviků z prvního semináře a poté přidáme nové cviky, abyste doma měli větší zásobu a neměli stereotyp cvičením například 4 cviků několik měsíců stále dokola. Náročnost těchto cviků je už větší, proto je vhodné ovládat cviky ze Semináře I.
Semináře jsou určené pro laickou veřejnost. Nejedná se o školení pro trenéry.
Semináře probíhají v Břeclavi, ale přijedu ráda i do Vašeho města.

 

Hledáš cvičení
PRO POŘÁDNÉ CHLAPY?

Kontaktuj
PETRA PRUŠANSKÉHO

Zavolejte mi

TELEFON

+420 773 476 000

Napište mi

EMAIL

prusanska.lucie@gmail.com

Přijďte si zacvičit

POTÍRNA

Náměstí T.G.Masaryka 2957/9a, 690 02 Břeclav

Sledujte mě, sdílejte, komentujte

FACEBOOK

Sledujte mě na instagramu

INSTAGRAM

lucieprusanska

Objednejte se

REZERVACE